Forum

Forum KB Projekt to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami nt. architektury i budownictwa. Zachęcamy do poruszania nurtujących Państwa problemów i tematów - inni użytkownicy mogą być wspaniałym źródłem cennych rad.

Prosimy o nieumieszczanie na Forum ogłoszeń i reklam komercyjnych.

Projekt indywidualny 130m -15000zl to duzo? Dostałam wycenę projektu,dom bez żadnych udziwnień,ok 130mk,wyszcowano na 12000zl i do tego podatek Vat to daje 15tysiecy. w sklad projektu wchodzi: zagospodarowane tereu wraz z uzbrojeniem architektura konstrukcja instalacje sanitarne instalacje elektryczne Sama koncepcja budynku to 2500zl+vat,a projekt budowlany to 9,500zl + vat Chyba podziękuje i zdecyduje sie na gotowy projekt,ale taki żeby juz nic nie zmieniać,bo z tego co wiem ,ak zacznę coś zmieniać to potem duzo się dopłaca i wychodzi prawie cena projektu indywidualnego. Narazie złożylam osobiście papiery na media,więc mam 2 tyg.na przemyślenia do póki następnym razem pójdę do architekta, on wypelnil mi te 3 druki o media,i spiął spinaczem kopie aktu notarialnego i kopię mapy ,którą sama mu przyniosłam ze starostwa i skasował 600zl,i nawet mnie nie uprzedzil ,ze to tyle bedzie kosztowalo,bo w zyciu bym mu tyle nie dała za coś takiego.Sama wolałabym iść i pospytac w zakładach jak to wypełnić i mieć kasę w kieszeni,ale trudno,człowiek się uczy na błędach.Do tego okazało się ,ze w wodociągach dał mi stary druk i za dużo wpisał zużycia wody bo dziennie 0.8m3 i pani się mnie pyta ,po co mi tyle ,a ja nie umiałam jej na to odpowiedzieć.Ogólnie jestem wkurzona i raczej napewno zakończe z nim współprace,tylko musze poszukać jakiegoś projektu. A i ktoś wie ile bedzie kosztowała adaptacja gotowego? Mam nadzieję ,że ktoś coś napisze ,bo ja już nie wiem co mam myśleć.
Odpowiedz
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
agata 2013-01-28 15:33:00 1 2013-02-05 17:03:02
RE: Projekt indywidualny 130m -15000zl to duzo? Adaptacja projektu gotowego to ok. 1000-1500 zł w zależności od regionu. Natomiast istotne są koszty zmian jakie chcecie wprowadzić na projekt i dostosowanie projektu do odpowiednich stref. To dosyć skomplikowane i nie wszystko mogę wytłumaczyć ;), ale my np. za adaptacje ze zmianami zapłacimy ok.2500 zł i to i tak mało jak na zmiany, jakie wprowadzamy ( poszerzenie garażu o drugie stanowisko, zmiana stropu, przeniesienie kotłowni do piwnicy i kilka drobnych). p.s. też myślałam,ze adaptacja będzie mniej kosztować. Najlepiej jak wybierze się projekt, w którym wogole nie robi się żadnych zmian, ale.... to mało możliwe. No ale i tak to lepsze niż indywidualny ( od nas architekt chciał 2 lata temu : 10.000 zł za projekt o pow. 110m2!!!!!)
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Poszukująca 2013-02-05 17:03:02 0
Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij