Forum

Forum KB Projekt to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami nt. architektury i budownictwa. Zachęcamy do poruszania nurtujących Państwa problemów i tematów - inni użytkownicy mogą być wspaniałym źródłem cennych rad.

Prosimy o nieumieszczanie na Forum ogłoszeń i reklam komercyjnych.

Projekt KATLEJA 2 L-6634 Projekt KATLEJA 2 L-6634 - Projekt domu KATLEJA 2 Kod: L-6634 Dzień dobry, 1. czy projekt ten jest projektem domu mieszkalnego zgodnie z obecnymi przepisami? 2. czy możecie zaprojektować go z ogrzewaniem kominkiem na drewno z rozprowadzeniem ciepła kanałami wentylacyjnymi po pomieszczeniach lub kotłem na węgiel z rozprowadzeniem ciepła (nie chcę instalacji c.o.wodnej)? 3. czy możecie doprojektować instalację solarną wraz z akumulatorami, tak aby budynek był samowystarczalny pod względem energii elektrycznej w okresie kwiecień-wrzesień? wg zapotrzebowania na energię wskazaną odrębnie. 4. czy konstrukcyjna część projektu posiada obliczenia? dla której strefy obciążeń śniegiem i wiatrem, dla jakich parametrów gruntowych? Proszę podać koszt projektu z uwagami jak wyżej Pozdrawiam Robert (tel. 728927754)
Odpowiedz
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Robert 2022-01-12 22:30:56 1 2022-01-13 08:51:34
Re: Dzień dobry, tak, jest to projekt budynku mieszkalnego jednorodzinnego dostosowany do aktualnych norm. Część konstrukcyjna posiada wymagane obliczenia. Obiekt zaprojektowano dla następujących warunków: III strefa śniegowa, I strefa wiatrowa, wysokość terenu n.p.m. < 300 m, granica przemarzania gruntu 1 m. Jeśli chodzi o zmianę ogrzewania to do projektu dodajemy zgody na dowolne zmiany. Można to zrobić na etapie adaptacji projektu do działki. Pozdrawiamy!
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
KB Projekt 2022-01-13 08:51:34 0