Forum

Forum KB Projekt to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami nt. architektury i budownictwa. Zachęcamy do poruszania nurtujących Państwa problemów i tematów - inni użytkownicy mogą być wspaniałym źródłem cennych rad.

Prosimy o nieumieszczanie na Forum ogłoszeń i reklam komercyjnych.

Plamy na nowych ścianach od instalacji elektrycznej W nowym mieszkaniu, gdzie ściany są z cegieł, a tynki z gipsu + gładź gipsowa po kilku miesiącach wyszły plamy, które obrazują przebieg instalacji elektrycznej. Pewnie teraz nic na to nie zaradzę, ale chciałbym zapytać na przyszłość. CO zrobić przy następnym remoncie?
Odpowiedz
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Robert 2005-01-13 13:41:26 1 2005-01-13 14:09:25
Zadziwiające... Nasuwa się tylko jedno przypuszczenie wcale nie wesołe.Skoro rdza jak mniemam,wynik utleniania metalu,korozja-tu musowo wilgoć,jest w gipsie,ale z kąd metal skoro żyły instalacyjne są okablowane Najprawdopodobniej,przypuszczam tylko,jest to wynikiem gwoździ...,tzn tzw., elektryk czy też pseudoelektryk rozprowadzając instalację w pomieszczeniu "przytrzymał"ją właśnie gwoźdzmi.To one mogą powodować korozję bo nic innego nie nasuwa sie mi na myśl. Możesz temu zaradzić.Przy ponownym malowaniu przed położeniem zasadniczej farby,pomaluj te "ścieżki" z szerszym marginesem ok 40 cm na każdy bok,jakmś środkiem izolującym np pod wszelakiego rodzaju grzybki bądz inne paskudztwa.Ja często używam/łem najzwyklejszy gruntomal,pomaga :) Swoją drogą co na to administrator ? Z chęcia spisałbym te złote myśli i tłumaczenia np., developerów jak to się nie da pewnych arcytrudnych prac wykonać-poprawić ponieważ...,i tu co następuje :) Wal jak w dym,pzdr.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
JG 2005-01-13 14:09:25 0