Forum

Forum KB Projekt to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami nt. architektury i budownictwa. Zachęcamy do poruszania nurtujących Państwa problemów i tematów - inni użytkownicy mogą być wspaniałym źródłem cennych rad.

Prosimy o nieumieszczanie na Forum ogłoszeń i reklam komercyjnych.

parterowy czy z poddaszem? dom czy mieszkanie? Wraz z mężem stoimy przed trudnym wyborem-kupno mieszkania czy budowa domu. Na jedno czy drugie musimy i tak wziąć kredyt. Nie mamy działki na budowę domu. Kalkulując koszty kredytu na budowę domu czy kupna mieszknia to wydaje nam się że są podobne. Jesteśmy ze śląska okolice Jastrzębia Z. Mieszkanie w bloku takie 3-4 pokojowe można kupić za ok 100 tys, gdzie czynsz wynosi ok 400,00 tys. Jeżeli chodzi o działki budowlane to można kupić ok 10 ar. w cenie 30-40 tys. No i największy dylemat KREDYT na dom czy mieszkanie? Chcielibyśmy się dowiedzieć jak duża różnica w cenie jest w domu parterowym (ok 4-5 pokoi z salonem i kuchnią) a domem z poddaszem gdzie na górze będą 3-4 pokoje? jaki się bardziej opłaca który jest tańszy jeżeli chodzi o budowę i ogrzewanie? Napewno różnica będzie w działce bo na ten parterowy trzeba więcej miejsca. Proszę o odpowiedz na forum lub e-mail monikob20@wp.pl
Odpowiedz
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Monika&Łukasz :) 2007-01-05 23:00:24 1 2007-02-12 10:40:55
Odpowiedź Muszą Państwo zadecydować, czy dojazd z działki do np. miejsca pracy wart jest mieszkania na niej. Jeżeli tak, jeżeli nie stanowi to problemu - osobiście zachęcamy do budowy domu. Za porównywalnie te same pieniądze moga być Panstwo posiadaczami przestronnego, wygodnego domu, zamiast trzech pokoi z kuchnią. Kwestią otwartą pozostaje tylko sposób użytkowania tegoż domu, a więc odległości, mozliwości dojazdu itp.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
KB Projekt 2007-02-12 10:40:55 0