Forum

Forum KB Projekt to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami nt. architektury i budownictwa. Zachęcamy do poruszania nurtujących Państwa problemów i tematów - inni użytkownicy mogą być wspaniałym źródłem cennych rad.

Prosimy o nieumieszczanie na Forum ogłoszeń i reklam komercyjnych.

Modernizacja garazu Witam! A więc tak. Mam maly problem. Mam wolnostojący murowany garaż, chciał bym dobudować z jednej strony wiatę,tj. wylewka i daszek. Chcę to tak zrobić żeby papiery byly ok, gdyż chcę otwożyć w nim działalność. I tutaj zaczynają się schody, gdyz potrzeba na to plany a to jest wydatek rzędu 1500zl-2000zl około, także odpada. Jak się sprawa przedstawia z tym rzeby wystąpić o pozwolenie na remont i takie coś wystawic w ramach remontu. A jaka jest sprawa z garażem blaszakiem, tez jest potrzebe pozwolenie ale zamiast planów wystarczy jakaś broszurka z firmy, która by go stawiala. Oczywiscie taki garaz blaszak postawić obok murowanego zamiast wiaty. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy przeszlo by wciągnięcie takiej wiaty pod remont? W prawie budowlanym jest mowa o czymś takim cytat ''2. Pozwolenia na budowę nie wymaga wykonanie robót budowlanych, polegających na: 1) remoncie istniejących obiektów budowlanych, z wyjątkiem obiektów zabytkowych, jeżeli nie obejmuje on zmiany lub wymiany elementów konstrukcyjnych obiektu i instalacji gazowych albo zabezpieczenia przed wpływami eksploatacji górniczej lub powodzią, a także nie wpływa na zmianę wyglądu w odniesieniu do otaczającej zabudowy na terenie miast,'' jak to mam rozumieć. Napiszcie swoje zdanie na tentemat. Z góry wielkie dzięki.
Odpowiedz
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
2005-05-18 23:56:15 1 2006-10-07 13:44:24
Najlepiej zwrócić się z pytaniem do gminy, z tego co wiem na stawianie wiat czy altan nie trzeba zezwoleń, a jedynie informacja dla gminy.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Jacek 2006-10-07 13:44:24 0