Forum

Forum KB Projekt to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami nt. architektury i budownictwa. Zachęcamy do poruszania nurtujących Państwa problemów i tematów - inni użytkownicy mogą być wspaniałym źródłem cennych rad.

Prosimy o nieumieszczanie na Forum ogłoszeń i reklam komercyjnych.

Projekt LIMAK DM-6688 Projekt LIMAK DM-6688 - LIMAK Kod: DM-6688 Witam Wstępnie jestem zainteresowana powyższym projektem. Mam jednak kilka pytań: 1.Jaki rodzaj /sposób izolacji wewnętrznej i zewnętznej proponujecie Państwo mając na myśli strop/dach. 2.Jaki sposób rozwiązania przewidujecie Państwo w kwestii zalegającego śniegu? Jaki rodzaj wyjścia na dach? 3.Czy dom może zostać zbudowany w technologii keramzytu? 4.Jak rozumiem, zmiany konstrukcyjne są możliwe do wykonania przed zakupem projektu a nie np.do 3 miesięcy później? 5.Czy współpracujecie Państwo z firmami budowlanymi w kwestii wykonania do stanu surowego lub deweloperskiego?
Odpowiedz
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Danuta Piekoszewska 2021-03-23 08:51:17 1 2021-03-25 10:22:54
Re: Dzień dobry, 1. Na stropodachu izolacją termiczną jest styropian w spadku 25-31 cm. 2. Dach jest policzony zgodnie z wszelkimi normami w kwestii obciążenia śniegiem. Wyłaz na dach jest w garażu. 3. Do projektu dołączamy zgody na dowolne zmiany w projekcie (w tym zmianę technologii). Według Prawa Budowlanego jest to nieistotne odstępstwo od projektu. Drogą, którą polecamy inwestorom jest skorzystanie z usług firm, które budują domy w technologii keramzytowej. Firmy te zazwyczaj biorą na siebie koszt wykonania projektu zamiennego na konstrukcję keramzytowej, który jest wliczony w koszt budowy domu. 4. Nie wykonujemy modyfikacji naszych projektów, ale tak jak pisaliśmy wyżej do dokumentacji wyrażamy zgody na dowolne zmiany. Modyfikację należy wykonać po zakupie projektu albo na etapie adaptacji u lokalnego architekta, albo na etapie budowy u kierownika budowy (w zależności od typu zmiany). 5. Nie współpracujemy z takimi firmami. Pozdrawiamy!
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
KB Projekt 2021-03-25 10:22:54 1 2021-03-26 14:43:15
RE:
Odpowiedź LIMAK DM-6688 Dziękuję za odpowiedź
Autor: Data dodania:
Danuta 2021-03-26 14:43:15