Forum

Forum KB Projekt to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami nt. architektury i budownictwa. Zachęcamy do poruszania nurtujących Państwa problemów i tematów - inni użytkownicy mogą być wspaniałym źródłem cennych rad.

Prosimy o nieumieszczanie na Forum ogłoszeń i reklam komercyjnych.

Projekt CHRABOTY DM-6202 Projekt CHRABOTY DM-6202 - Kupiłam Projekt Chraboty :)))))))))))))) Długo czekałam na ten dzień. Dzisiaj odebrałam projekt i jestem szczęśliwa :)))))))))) Złożyłam już wszystkie wnioski o przyłącza. Dzisiaj chyba nie zasnę. Już wiem jak powiększyć mały pokój i zachować dwie łazienki.:))) Chcę także unowocześnić elewację i otworzyć kuchnię na jadalnię. .... Ależ się cieszę. Może ktoś słyszał o tym kto ma lub buduje taki dom? Planuję, że sprawy formalne zamknę w kwietniu. Ruszymy niezwłocznie z budową::))) Chcemy w tym roku postawić mury i dach. Do września. Potem zbieramy na zamknięcie, tzn w przyszłym roku okna i drzwi i jeśli się uda to instalacje. Następny rok reszta :::::::::::))))))))) Jej kiedy to będzie. Tak marzę żeby wyjść na bosaka na taras i na trawkę rano, gdy słoneczko przygrzeje i wypić kubek mleka. Będę się tu pojawiała w miarę postępów w budowie. Może ktoś od Chrabotka się przyłączy?????????????????? Szukam w projekcie info. o powierzchni dachu ale nic nie mogę znaleźć :( Pozdrawiam budowniczych
Odpowiedz
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Renata 2007-02-09 23:50:42 18 2009-11-06 14:26:15
Chraboty Cześć to znowu ja Właśnie otrzymałam ostatnią odpowiedź od dostawców mediów (tzn z Energetyki w sprawie warunków przyłącza. W czwartek idę z Projektem do mojego kierownika Budowy (bardzo przyjemny facet) żeby mi zaadoptował projekt, i zaraz składam wniosek do Starostwa o pozwolenie na budowę. Jak już zrobię wstępną adaptację pod ww. niosek zamieszczę tu skan, żebyście mogli zobaczyć jak mozna zmienić wnętrze i elewację. Trochę poprzestawiam ściany i okna, żeby pasowały do mojej nieforemnej działeczki. Czy naprawdę nikomu się nie podoba ten projekt????????? Odezwijcie się. Zwolennicy Chraboty... oczywiście chodzi o projekt a nie o to co za każdym razem wyskakuje jak wpisuje to hasło w przeglądarke internetową. Kto wie gdzie można dostać najtaniej siporeks, suporeks, suporex, siporex, różne nazwy słyszałam ale chyba o to samo chodzi. :)))))))) Byłam też umówić się z murarzem (robocizna za mury i fundamenty 10000 zł) i z cieślą (robocizna za dach z rynnami - bez ocieplenia) 7700 zł . Szukajcie tylko w dawnym Kaliskim ... tam ludzie są jeszcze normalni. Ci wykonawcy budowali całą moją rodzinkę. Normalni ludzie , polecam.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Renata 2007-02-28 12:31:19 0
blog Pani Renato, zapraszamy do prowadzenia bloga z budowy na naszej stronie. KB Projekt
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
KB Projekt 2007-02-28 14:58:31 0
... nie rozumiem, kupujesz gotowca, w którym wszystko przestawiasz i zmieniasz. Czy nie łatwiej było zlecić KB opracowanie projektu indywidualnego? Co do projektu, hmmm... taki sobie - nic szczególnego. Mimo wszystko powodzenia.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
joker 2007-02-28 15:01:24 0
taki sobie? Chraboty ? Jestem w trakcie wykonania projektu w 3D, w specjalnie zakupionym programie. Jak będzie gotowy wystawię go tu i wtedy dowiesz się dlaczego te zmiany :). Jak pierwszy raz spojrzałam na Chrabotka, też wydał mi się przeciętny. Jednakże jedyny , w którym fortepian ma swoje miejsce. Dlatego go kupiliśmy. Ponieważ nie podoba mi się elewacja jest jak zresztą wspomniałeś "zwyczajna" postanowiłam ją zmienić wymieniając okna. Zamiast każdego otworu 180 cm. będą dwa po 70 cm z przerwą w postaci słupka. Wysokość wszystkich okiewn będzie miała 2,20 - 2,40. Już to wprowadziłam w projekt w 3D i wygląda imponująco. Nie będzie też stropu w salonie, tylko prześwit do skosów dachu a wewnętrzna ściana nośna od strony korytarza i salonu...ta na której jest kominek będzie cała w cegle browarnej, tak samo ściana kominowa w kuchni. Między kuchnią a jadalnią powiększymy prześwit zostawiając boczne ścianki tylko na 70 cm. Część sypialną podzieliłam tak, że w tej chwili mam 2 pokoje po 16 i 17 m. kw a jeden prawie piętnaście z wejściem do łazienki i garderoby. Wygląda to wspaniale. W maju zaczynamy. Mieliśmy trochę problemów z więźbą, bo w projekcie są bale o dużym przekroju (kościelne...jak to określił nasz cieśla) ale poradziliśmy sobie z tym. KB Projekt nie robił problemów, zasugerował ich przeliczenie na lżejsze pokrycie. Cieśla pozmieniał co było można i już teraz nie śmieją się z nas tartaki przy zamawianiu :))).
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Renata 2007-04-23 23:25:37 0
Chraboty Witam Pani Renato. Jestem wlasnie na etapie poszukiwania odpowiedniego projektu. Musze przyznac ze projekt "Chraboty" jest bardzo interesujacy. Ciekawa jestem tych zmian, ktore Pani wprowadzila w projekcie. Chetnie bym je obejrzala. Ja natomiast zastanawiam sie nad mozliwoscia dobudowania garazu do ww. projektu. I rowniez sama nanioslabym kilka zmian. Kuchnie przenioslabym do aktualnej jadalni, natomiast z kuchni dotychczasowej zrobilabym gabinet, na ktorym mi zalezy. I polaczylabym lazienke z malym wc (w czesci sypialnej) w jedna duza lazienke. pozdrawiam i zazdroszcze tej euforii :) angel
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Angel 2007-05-03 16:55:12 0
chraboty No tak, to dobry pomysł, jeśli chce się mieć dodatkowy pokój. W czasie ostatnich wolnych dni zrobiłam ogólny projekt - wizualizację domu i wizualizację wnętrza. Muszę podpytać mężaa jak można to komuś przesłać. Jeśli mi się uda i jeśli Pani prześle mi swojego maila do wyślę Pani moją koncepcję. Musi Pani natomiast zwrócić uwagę na dach w tym budynku. Jest on może prosty ... jednak jego powierzchnia jest spora: ponad 270 m kw. Ponieważ dom ma także spore wymiary, to konstrukcja dachu jest także dość konkretna, co powoduje, że jeśli nie znajdzie Pani dobrego cieśli, który przeliczy w odpowiedni sposób jej nośność i nie poczyni zmian to dach będzie drogi. Ja zrezygnowałam z dość drogiej i bardzo ciężkiej dachówki - karpiówki, dzięki czemu niektóre przekroje drewna mogliśmy zmniejszyć, co powoduje, że nie trzeba go zamawiać w specjalny sposób i ceny są standardowe. Nie mniej jednak cena za roboty ciesielskie z deskowaniem wyniesie ok 23 -24 tys. W przyszłym tygodniu przyjeżdża do mnie murarz aby omówić szczegóły o obejrzeć teren. Koszt robocizny za fundamenty mury i strop to 10000 zł. Za dotychczasowe materiały, tzn siporex, cegłę, klej, stal, bloczki bet itp. zapłaciłam 22 tys. Myślę, że to ważne, dlatego to wszystko wypisuję, bo kiedy ja chciałam poznać faktyczne koszty budowy, ciężko było znaleźć kogoś, kto chętnie o tym pisze. Pozdrawiam i życzę miłych wieczorów przy wyborze projektu.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Renata 2007-05-07 15:20:17 0
mail Pani Renato. Ponizej moj mail. Mysle ze mozemy sie teraz kontaktowac droga mailowa. Dezycja juz zapadla. Wybralismy projekt "Chraboty". Teraz przed nami zalatwianie wszystkich mozliwych zezwolen, warunkow i kredytow. pozdrawiam serdecznie angel@adres.pl
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Angel 2007-05-07 19:58:10 0
chraboty Angel Witam i gratuluję :))). Poztaram się jak najszybciej przesłać rzuty ze zmianami i zdjęcia z 3D.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Renata 2007-05-14 10:00:10 0
rzut zmieniony Długo się nieodzywałam :(( ale teraz to uzupełnię. Mój chrabotek właśnie ma zalewany fundament. Wygląda bardzo przestrzennie. Załączam zmieniony rzut. Wymazanie i wstawienie kilku kresek spowodowało powiększenie sypialni, włączenie do sypialni rodziców garderoby i łazienki. Zlikwidowałam też strop nad salonem i powiększyłam nieznacznie łazienkę gościnną i dla dzieci.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
2007-09-20 14:38:15 0
nie mogę załączyć rzutu dlatego jeśli ktoś chce to mogę przesłać na maila. Zapomniałam też dodać, że wszystkie okna mają wysokość 227 cm i 83 cm szerokości. Są rozwierno uchylne, tak jak balkonowe. W każdym pokoju są po dwa okna a włazience przy sypialni rodziców i w pomieszczeniu gospodarczym po jednym. Każde dwa okna są przedzielone słupkiem murowanym o szerokości 24 cm. Wygląda to imponująco. Wiem też już napewno że stan surowy zadaszony wyniesie mnie ok. 108 tys. zł. Początkowo myślałam co może tyle kosztować? Teraz już wiem , że jest sporo takich rzeczy, o których się nie myśli niestety :((( . Buduję systemem gospodarczym, sprawdzam po kilka ofert zanim wybiorę tą właściwą a mimo to nie da się uniknąć takiej kwoty.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Renata 2007-09-20 14:46:20 0
"Pochylenie połaci dachowych Im szczelniejsze pokrycie, tym mniejszy spadek może mieć dach. Jest to ważne ze względu na to, że na dachu o mniejszym spadku będzie dłużej zalegał śnieg i wolniej będzie z niego spływała woda opadowa. Spadek dachu zwykle podaje się w stopniach - jest to wartość kąta nachylenia połaci dachu do poziomu. Na przykład minimalne pochylenie połaci dla blachodachówek to 14°, a dla dachówki - 22°. Pokrycia, które nie tworzą ciągłej, szczelnej powłoki, można układać na dachach o małym kącie nachylenia, pod warunkiem że zastosuje się dodatkowe zabezpieczenie w postaci deskowania i wstępnego krycia."
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Ekspert 2007-10-21 11:27:27 0
STUDENT Prosi o POMOC. Trafiłem tutaj przez przypadek. Otóz musze na studia zrobić pojekt sieci informatycznej (kilkanascie komputerków w kilku pomieszczeniach. Ja wymyśliłem sobie z będzie o szkoła. Lecz zeby to zrobić potrzebuje Rzut jakiegos obiektu, budynku, najlepiej zeby były tak z 4, 5 pomieszczen. Nigdzie nie moge tego znaleźć. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc ? Moze ma ktoś zeskanowany jakis projekt, domu, magazynu, czy czegokolwiek to moze byc nawet male, byleby zaznaczone były tam: drzwi,sciany, okna itd.., ja przerobie to na "szkołe". Z góry dziekuje za wszelką pomoc. mail: radar41@interia.pl gg 2935267
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Student 2007-10-23 11:20:12 0
PROJEKT Witam Pani Renato, jestem żywo zainteresowany Pani zmianami projektu. Jeśli była by Pani uprzejma poproszę o scany na maila: sezarbil7@onet.eu Dziękuję z góry i pozdrawiam
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
zainteresowany 2008-03-11 17:22:02 0
Zmiany Witam p. Renato Byłbym również wdzięczny za plany robert@apus.biz.pl Z góry dzięki.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Robert 2008-03-21 13:44:21 0
witam Witam pani Renato, od dawna nic tu się nie dzieje. Budowa skończona? Jeżeli możliwe proszę o rzuty zmian i ew. zdjęcia na krull@plusnet.pl.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Krzysztof 2009-01-02 15:45:24 0
prośba Pani Renato, bardzo jestem zainteresowana tym projektem, prosze o wszelkie informacje, provilla@interia.pl
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
2009-09-23 20:31:31 0
Dolaczam do grupy zainteresowanych tym projektem i prosba do p.Renatki ,bardzo chcialabym zobaczyc jak wyglada elewacja po powiekszeniu okien,zmiany w srodku tez brzmia interesujaco.Prosze o kontakt banici@op.pl
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
2009-11-06 14:26:15 0