Forum

Forum KB Projekt to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami nt. architektury i budownictwa. Zachęcamy do poruszania nurtujących Państwa problemów i tematów - inni użytkownicy mogą być wspaniałym źródłem cennych rad.

Prosimy o nieumieszczanie na Forum ogłoszeń i reklam komercyjnych.

koszt małego (85-100m2) domku w Krakowie Witam serdecznie Chciałabym dowiedzieć się, jaka będzie wstępna kalkulacja kosztów budowy domu 85-100m2 pow. użytkowej z garażem, uwzględniając materiały: keramzybeton oraz blachodachówka? Jeśli mogłabym prosić, o wycenę w systemie gospodarczym oraz zleconym.. Dodam, że inwestycja będzie realizowana w Krakowie. Ilość kondygnacji: parter, poddasze użytkowe. Ilość pomieszczeń: parter: salon z jadalnią, kuchnia, mała łazienka, sypialnia. Poddasze: dwie sypialnie, łazienka. Wymiary działki: 28x50m. Zastanawiamy się z mężem nad budową domu i chcielibyśmy zbudować go z dobrych materiałów ale niedrogo. Usłyszeliśmy ostatnio o keramzycie i dowiedzieliśmy się, że bloczki fortis, z których można budować dom zapewniają ocieplenie, co automatycznie zmniejsza koszty budowy takiego domu. Czy to prawda? A może jest innny sposób na szybką i niedrogą ale zarówno trwałą i zdrową budowę? Nie jesteśmy tradycjonalistami :) Bardzo proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuję Pozdrawiam serdecznie Elżbieta kontakt: GG: 1307829 mail: cool_paskuda@interia.pl
Odpowiedz
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Elżbieta 2006-09-09 20:00:56 5 2010-03-09 09:50:59
witam tez mysle o takim domku i tez w okolicach krakowa - ja slyszalem ze najtaniej jest budowac z suporexu i w srodek walnąć styropian (pomiedzy warstwy suporexu) i na zewnatrz tez (10 cm). tyle podobno wystarczy zeby zapewnic tzw termos - czyli domek nie straci ciepła. efekt podobny do domu z cegły - minusem jest grubosc scian. sa w tym układzie grubsze niz ceglane ale czy to komus przeszkadza? jak myslisz za ile uda Ci sie taki domek postawic? w okolicy 20 km od Kraka mozna kupic ziemie za ok 50 tys, a taki domek z tego co sie orientowalem wyjdzie ok. 100000 zl (no parkietu drewnianego oczywiscie tam nie bedzie tylko jakies chamskie tanie panele za 20 zl z metra, kibel tez nie bedzie ze zlota). wiec za 150 tys masz wlasny kat okolo 100 m2- dla porownania mieszkanie za 150 tys w Krakowie bedzie mialo jakies 20m2, no moze 25 - tyle co moj salon bedzie mial :). a Ty z czego myslisz budowac? napisz jak masz jakies ciekawe rozwiazania na oku. pozdrawiam portos@interia.pl
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
2006-10-25 10:46:27 0
ELKA TEZ TERAZ BUDUJE DOMEK O POWIERZCHNI 77 METROW JEST SLICZNY I NAPRAWDE NIE DROGI JAK CHCESZPOGADAC MOJE GG 1437508
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
ELKA 2007-03-24 11:15:25 0
silikaty Pomyślcie o silikatach, to najnowszy tręd w bdownictwie. Są najtańsze i dają zdrowy dom.Ocieplenie wełną mineralną.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
aksa6 2007-10-11 00:22:28 0
tanio i ekonomicznie witam serdecznie. jeśli ma pani na myśli tani nie duzy domek to proponuje konstrukcje szkieletową!sam mam taki domek i jestembardzo zadowolony. koszt budowy 1m2 stan deweloperski zamknięty z pokryciem dachowym kosztował mnie 2200zł jest to tani a za razem energooszczedny domek pod warunkiem ze jest wykonany prze doświadczona firmę proszepoczytac na ten temat plecam
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
wojcik dawid 2010-03-09 09:50:59 0