Forum

Forum KB Projekt to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami nt. architektury i budownictwa. Zachęcamy do poruszania nurtujących Państwa problemów i tematów - inni użytkownicy mogą być wspaniałym źródłem cennych rad.

Prosimy o nieumieszczanie na Forum ogłoszeń i reklam komercyjnych.

Projekt KOŹMIN DM-5597 Projekt KOŹMIN DM-5597 - Ile wyniosą ralne koszty?? Czy jest ktoś kto budował ten domek? Jakie są realne koszty budowy? Bo te 100tys jest niesamowicie kuszące ale chyba nierealne. Poza tym czy w kosztorysie jest uwzględniona instalacja grzewcza i pozostałe rownie niezbędne? czy jest rownież szansa by ten projekt był łącznie z garazem? I jeszcze jedno - czy jest jakaś Firma która wg waszego projektu i kosztorysu podejmie się budowy gwarantujac wykonanie prac w zakresie kosztorysu? Moze niektore pytania są naiwne ale przy budowie domu trzeba sprawdzic wzselkie rozwiązania! Z góry dziękuję za odpowiedź
Odpowiedz
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Ada 2005-04-23 17:37:27 9 2013-02-22 14:39:50
koszty Ile realnie będzie kosztował?
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
L 2005-05-28 23:12:52 0
Koszty budowy Przedstawione przez nas koszty budowy przy każdym z projektów mają chrakter ORIENTACYJNY. Nie należy ich traktować jako OFERTY HANDLOWEJ. Nie są sporządzone na podstawie szczegółowego kosztorysu ale na podstawie ogólnie przyjętej ceny wykonania 1 m2 domu jednorodzinnego. Jest to realna cena za wybudowanie domu jednorodzinnego systemem gospodarczym tzn, że nie zlecamy wykonawstwa budowy firmie budowlanej tylko poszczególne etapy robót zlecamy wykwalifikowanym brygadom roboczym (murarzom, dekarzom, stolarzom, instalatorom itd.). Jest to najtańszy i najbardziej rozpowszechniony system budowania domów jednorodzinnych w Polsce. Inwestor sam zajmuje się zaopatrywaniem budowy w materiały (oczywiście najtańsze) oraz sam nadzoruje budowę. Stąd nasze koszty budowy mają taki "oszczędny" charakter. Zgodzamy się z Państwem, że projekt ten można wybudować za cenę dwukrotnie lub kilkakrotnie wyższą od podanej przez nas, poprzez zlecenie wykonawstwa budowy dużej firmie budowlanej z dużego miasta, która w swoim kosztorysie wyceni oprócz faktycznych kosztów budowy rownież koszty pracowników biurowych, wszelkie koszty przedsiębiorstwa itp. Pytanie tylko czy chcecie Państwo za to płacić. Pozdrawiamy
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
KB PROJEKT 2005-06-22 21:41:41 0
Bądźmy realistami... Zbudowałem dom DM 5502 z KB Projekt i zmieściłem się w kosztach które podają na tej stronie, ale prawda jest taka że trzeba trochę pogłówkować. Różne firmy budowlane różnią się cenami nawet o 100 % !!! Musiałem rozmawiać z wieloma to znaczy w sumie z 11 firmami aż w końcu znalazłęm sensowną za sensowne pieniądze. Bardzo pomaga też w kalkulacji kosztów zestawienie materiałów które KB projekt dałącza do projektu. Bob ja teraz jestem na etapie wykończeniówki i widziałem wannę za dwadzieścia osiem tysięcy złotych i szczęka mi opadła. No więc można wydać na wykończeniówkę straszną kasę ale w cenach które podaje KB Projekt wykończenióka nie jest uwzględniana. Pewnie dlatego że tu rozrzut cenowy jest bardzo duży.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
mefi 2005-08-30 20:23:02 0
Pom.gosp. Drzwi do pomieszczenia gospodarczego sa umieszczone w zlym miejscu. Jezeli za drzwiami jest filar to znaczy ze ma tam byc jakis piec. Nawt jezeli to bedzie wiszacy, to i tak bedzie przeszkadzal.Wiem z wlasnego doswiadczenia bo wybudowalem ten dom. Co do kosztow budowy to nic nie moge powiedziec,poniewaz 70% robocizny wykonalem sam.Przepraszam za brak polskich znakow,w chwili obecnej jestem za granica.Reszta z grubsza jest OK.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Rafal 2006-01-29 21:08:35 0
projekty domów Rafał, czy mogłbyś napisać coś więcej o kosztach. Bardzo dziękuję.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
kora 2006-11-24 23:55:26 0
zmiana techmologii bardzo podoba nam sie ten projekt.chcielibysmy zmienic technologie budowania na szkieletowa.czy ktos go budowal tym sposobem?jakie sa koszty?jestesmy na etapie poszukiwania firmy wykonawczej no i mamy dopiero zamiar kupic ten projekt.chetnie zobaczylibysmy wnetrze takiego domku gdzyz rozkald pomieszczen jest bardzo interesujacy.chetnie nawiazemy kontakt z osobami ktore budowe tego domku maja juz za soba albo sa w trakcie budowy.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
fioletka 2007-06-20 17:18:37 0
do Rafala witam Cie Rafal, czy moglibysmy obejrzec z zewnatrz Twoj domek?? zamierzamy zbudowac taki i tak sobie pomyslelismy jesli zgodzilbys sie podac nam namiary, gdzie mozemy znalezc Cie. bedziemy bardzo wdzieczni za odpowiedz. ajonkan@interia.pl
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
fioletka 2007-07-04 23:39:49 0
koszt budowy cikawy jestem jaki morze być koszt budowy tego domu tak pod klucz????????
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
lukasz 2007-11-16 16:10:31 0
Zdjęcia Proszę niech ktoś umieści zdjęcia z budowy, jestem ciekawa czy w realu dom wygląda lepiej iż na wizualizacji. Z zewnątrz mnie nie zachwycił ale środek ma idealny, wszystko bardzo rozmyślnie poukładane.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Cecylia 2013-02-22 14:39:50 0