Forum

Forum KB Projekt to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami nt. architektury i budownictwa. Zachęcamy do poruszania nurtujących Państwa problemów i tematów - inni użytkownicy mogą być wspaniałym źródłem cennych rad.

Prosimy o nieumieszczanie na Forum ogłoszeń i reklam komercyjnych.

Projekt TUROWICE B DM-6190 B Projekt TUROWICE B DM-6190 B - Idealny projekt dla rodziny 2+2 Witam Od dłuższego czasu poszukujemy z żoną odpowiedniego dla nas projektu. Nasze wymagania: dom z użytkowym poddaszem dla rodziny 2+2. Ogrzewanie na paliwo stałe, garaż mile widziany. Niewielka powierzchnia - tak aby nas budowa nie zrujnowała. Przeszukaliśmy wiele stron i katalogów i nie znaleźliśmy nic ciekawszego niż projekt Turowice z piwnicą DM-6190 B. Ma wszystko co potrzeba: na piętrze 3 sypialnie i łazienkę, na parterze pokój dzienny i dodatkowy pokój/sypialnia. Dla rodziny 4 osobowej ten dodatkowy pokój/sypialnia są zbędne więc myślimy nad rezygnacją ze ścianki pomiędzy pomieszczeniami 5 i 6 które po połączeniu dają duży salon na ew. imprezy rodzinne. Duży plus to pełne podpiwniczenie czyli jest miejsce na składowanie opału, pralnię i trzymanie gratów (jest wiele projektów bez piwnic lub tylko częściowo podpiwniczonych co przy opalaniu węglem jest mało wygodne). Dodatkowe zalety to prosta konstrukcja dachu (więc pewnie tańsza). Powierzchnia mieszkalna nie jest wielka - ale dzięki temu koszty budowy są bardzo zachęcające. Moim zdaniem jest to doskonała alternatywa dla mieszkania w bloku. Zastanawiamy się tylko czemu ten projekt jest tak mało popularny. Prosimy o komentarze - może na coś nie zwróciliśmy uwagi. Jedyne minusy jaki widzimy to 2 balkony - myślę że z balkonu na bocznej elewacji można zrezygnować co da kolejne oszczędności. Z budową startować będziemy za rok lub 2 lata, więc możliwe że zmienimy zdanie ale na tą chwilę Turowice z piwnicą to nasz faworyt (projektu jeszcze nie kupiliśmy).
Odpowiedz
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
wojtek 2013-01-14 22:47:23 3 2014-09-29 10:54:56
RE: Idealny projekt dla rodziny 2+2 Jestem w trakcie ukończenia budowy takiego domku .Podpiwniczony bez garażu ale jestem bardzo zadowolona z wyboru tego projektu .
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
tercia 2013-07-02 21:41:44 0
ściana kolankowa Pytanie do budujących: jaką wysokość ma ścianka kolankowa w tym projekcie?
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
wzorowa 2013-07-03 08:02:49 0
RE: Idealny projekt dla rodziny 2+2 czy ktoś już wybudowal ten dom jakie są jego koszty i jakich poprawek dokonowaliście?
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
nowy 2014-09-29 10:54:56 0