Forum

Forum KB Projekt to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami nt. architektury i budownictwa. Zachęcamy do poruszania nurtujących Państwa problemów i tematów - inni użytkownicy mogą być wspaniałym źródłem cennych rad.

Prosimy o nieumieszczanie na Forum ogłoszeń i reklam komercyjnych.

Projekt BOIMKA DM-6675 Projekt BOIMKA DM-6675 - Garaż dwustanowiskowy Witam, czy można przeprojektować garaż na dwustanowiskowy? Czy w salonie przewidziany jest kominek? Jeśli nie to czy jest możliwość dostosować projekt, żeby kominek mógł być w salonie. Dodatkowo jeszcze zastanawia mnie bo kotłownia zaprojektowana jest w tylnej części garażu a komin z kotłowni na wizualizacji pokazany jest wewnątrz budynku? Jak zatem podłączyć piec np na ekogroszek?
Odpowiedz
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Łukasz 2020-01-28 16:14:44 1 2020-01-30 09:34:13
Re: Dzień dobry, oczywiście może Pan przeprojektować garaż na dwustanowiskowy na etapie adaptacji do działki. Tak, w salonie przewidziany jest kominek - oznaczony jest na rzucie jako kremowy prostokąt w paski i znajduje się przy schodach. W tym projekcie przewidziano kocioł gazowy, którego spali odprowadzane są przez ścianę zewnętrzną (w związku z tym nie ma od niego widocznego na dachu kominka). Przy ogrzewaniu na paliwo stałe musiałby komin wychodzić przez taras, w związku z tym proponujemy zamiast tego zastosować pompę ciepła (nie potrzebny jest komin) oraz na dachu fotowoltaikę. Pozdrawiamy!
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
KBProjekt 2020-01-30 09:34:13 0