Forum

Forum KB Projekt to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami nt. architektury i budownictwa. Zachęcamy do poruszania nurtujących Państwa problemów i tematów - inni użytkownicy mogą być wspaniałym źródłem cennych rad.

Prosimy o nieumieszczanie na Forum ogłoszeń i reklam komercyjnych.

Dom do 120m2 Własnie stoimy z żona przed życiową decyzją, dalej kisić się w 2 poikach, czy zabrać się za budowę. W zwiazku z tym mnóstwo pytań chodzi mi po głowie, a nie bardzo jest kogo sie poradzić, dlatego może tutaj otrzymam odpowiedź na niektóre z nich. Po pierwsze mieszkamy w małej miescowości 60km od Wrocławia, koszt działki 10a to jakieś 36 tys. Przy metrazu do 120m2 taniej wyjdzie parterówka bez poddasza czy parterówka z poddaszem (takie małe pieterko)?. Czy system gosporczy sprawdzi sie, całe wykończenie, płyty, kafle, malowanie, ocieplenie zrobie sam. Zamierzamy wziąść kredyt 150 tys., kupic działke i zrobic za najwięcej jak się da, sprzedać w miedzyczasie mieszkanie (liczyma na około 100-120 tys.) i skonczyc budowe. Czy ktos może orientuje się jaki moze być przyblizony koszt takiej budowy, zaznaczam że bardzo duzo bede starał się zrobic sam, oczywiscie do dachu hydrauliki czy pradu bede musial kogoś wziąść, oczywiście jakiegos poleconego i sprawdzone człowieka. prosze o opinie, każde słowo kogoś kto juz przebrnął przez budowa bedzie dla mnie niezwykle cenne. Z góry dziekuje.
Odpowiedz
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Orzełek 2007-08-28 21:42:21 6 2007-09-04 01:05:47
buduj orzelku buduj my tez bedziemy budowac za 3 latka, nawet nie mamy co sprzedac zeby kasy miec wiecej na domek ale dzialeczke mamy pozdrawiamy :):):)
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
ilona i markusek 2007-08-29 20:59:52 0
I tak też zrobie Od razu skrzydełka mi sie podniosły:)
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
orzełek 2007-08-29 21:10:38 0
to napisz orzelku jaki sobie projekt wybrales i kiedy ruszasz z budowa. my moze wczesniej niz za 3 lata a projekt juz wybralismy NARUSZEWO DM-6087. pozdrawiamy :):)
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
i & m 2007-08-30 16:09:02 0
Projekt Projektu jeszcze nie wybralismy ale najbardziej sklaniam się do projektu "TYNIEC" DM-5505, oczywiście z poprawkami.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
orzełek 2007-09-01 11:07:06 0
Kiedy Z budową chciałbym ruszyc na wiosnę, jeśli uda mi się załatwić wszystkie formalności.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
orzelek 2007-09-01 11:08:05 0
bardzo ladny ten projekt tyniec Orzelku, hah, uwielbiam takie szerokie domki; zazdroszcze Wam, ze juz na wiosne zaczynacie; a w jakiej technologii bedziecie budowac?? tradycyjnej czy moze szkieletorek?? pozdrawiamy :):)
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
i & m 2007-09-04 01:05:47 0