Forum

Forum KB Projekt to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami nt. architektury i budownictwa. Zachęcamy do poruszania nurtujących Państwa problemów i tematów - inni użytkownicy mogą być wspaniałym źródłem cennych rad.

Pytania dotyczące projektów najlepiej przesyłać na adres biuro@kbprojekt.pl Prosimy jednocześnie o nieumieszczanie na Forum ogłoszeń i reklam komercyjnych.

Dom do 120m2 Własnie stoimy z żona przed życiową decyzją, dalej kisić się w 2 poikach, czy zabrać się za budowę. W zwiazku z tym mnóstwo pytań chodzi mi po głowie, a nie bardzo jest kogo sie poradzić, dlatego może tutaj otrzymam odpowiedź na niektóre z nich. Po pierwsze mieszkamy w małej miescowości 60km od Wrocławia, koszt działki 10a to jakieś 36 tys. Przy metrazu do 120m2 taniej wyjdzie parterówka bez poddasza czy parterówka z poddaszem (takie małe pieterko)?. Czy system gosporczy sprawdzi sie, całe wykończenie, płyty, kafle, malowanie, ocieplenie zrobie sam. Zamierzamy wziąść kredyt 150 tys., kupic działke i zrobic za najwięcej jak się da, sprzedać w miedzyczasie mieszkanie (liczyma na około 100-120 tys.) i skonczyc budowe. Czy ktos może orientuje się jaki moze być przyblizony koszt takiej budowy, zaznaczam że bardzo duzo bede starał się zrobic sam, oczywiscie do dachu hydrauliki czy pradu bede musial kogoś wziąść, oczywiście jakiegos poleconego i sprawdzone człowieka. prosze o opinie, każde słowo kogoś kto juz przebrnął przez budowa bedzie dla mnie niezwykle cenne. Z góry dziekuje.
Odpowiedz
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Orzełek 2007-08-28 21:38:04 5 2008-04-23 04:59:10
odpowiem wam temat mogillany witam was i co zaczeliscie budowe jasne ze tak ja wykanczam juz 172 m dom projekt z kb typ Mogilany bardzo piekny dom koszt 150 tys stan surowy zamkniey plus ocieplenie domu i drzwi ewnetrzne okna pieke i drzwi garazowe firmy misniowski. do tej ceny rowniez weszlo ocieplenie sposadzek projekt polecam udziele wam rad rowniezpikny jest dom ludwinow tez z kb moja siostra ma taki wybudowany 130m
Skomentuj
renia 2008-01-04 19:19:32 0
rada witajce nie zerknelam to nie zaczeliscie zaczynajcie warto naprawde kiedys mi przyznacie racje ja mieszkam obecnie w domu z poddaszem i buduje a raczej wykanczm dom juz Mogilany koszt 300 tys ale to juz z ogrodzeniem z mediami i luksusy w srodku.ale jak byscie hcieli zamieszkac w warunkach podstawowych to 220tys i mieszkaciebez ekstrasow dachowke zrobilam ceramiczna to juz 10 tys w kieszeni jak betonowa zrobicie popatrzcie na Mogillany jest efektowny i piekny pamietajcie o mniejszeniu dachu o 1 m w dol jest piekniejszy ja tak zrobilam i w miejscu garderoby mam pokoik przesunelam scianw w pokojach obok a z pokoju przy salonie zrezygnowala, i mam 7-m salon cudny nie mam okna w tym zlikwidowany, dokoiku tam postawie telewizor zapewniam duzo swiatla jest zbedne te okno mozna w miejscu kuchni zrobic pokoj a w jadalni kuchnie jak lubicie kuchnie otarte ja juz jedna mam w tym domu co mieszkam wiec teraz mam troszke otwarta troszke zamknieta i w obecnym domu nie korzystam z podasza tam wiatr mieszka mam na dole 3 pokoje i tu zyjemy i drozsze jest utrzymanie z poddaszem koszt grzania a gaz drogi jest
Skomentuj
renia 2008-01-04 19:43:25 0
Powli Działkę już mamy, teraz jesteśmy na etapie projektu. Postawiliśmy na projekt indywidualny, porterówka bez poddasza użytkowego około 120m2 +garaż i kotłownia, jakieś 150m2 całość, dach kopertowy. Cena projektu do pozwolenia na budowę 4tys. Jak na razie wszystko idzie bez większych problemów (tfu, tfu żeby nie zapeszać). Przymierzamy sie do kredytu i powoli będziemy gromadzić materiały, zobaczymy jak sie wszystko ułoży, wiem natomiast jedno, to była chyba najlepsza decyzja w moim życiu:)
Skomentuj
orzełek 2008-01-07 14:18:30 0
Budownictwo drewniane Budownictwo drewniane w systemie prefabrykacji Zalety naszej technologii : możliwość realizacji dowolnego projektu ponad 15 letnie doświadczenie na rynku niemieckim oraz skandynawskim zgodność z normami DIN gwarancja jakości oraz trwałość konstrukcji - 30 lat gwarancji 1600-1800 zł netto +7%VAT m2 powierzchni użytkowej /nadzór budowlany, materiał, robocizna, adaptacja wybranego projektu pod kątem technologii, transport/ Tel 604940591 meil inz.k.slaga @interia.pl
Skomentuj
FHU Ks 2008-03-20 00:41:54 0
DOM bez tematu ... Witam serdecznie - oferujemy domy całoroczne parterowe U=0,18 [W/m2*K]pod klucz technologia drewniana w systemie prefabrykacji MAX I powierzchnia użytkowa - 43,1 m2 powierzchnia całkowita - 51,8 m2 cena domu 83000 zł MAX II powierzchnia użytkowa - 63,1 m2 powierzchnia całkowita - 74,2 m2 cena domu 119000 zł brutto MAX III powierzchnia użytkowa - 76,7 m2 powierzchnia całkowita - 91,2 m2 cena dom 149000 zł brutto MAX IV powierzchnia użytkowa - 99,8 m2 powierzchnia całkowita - 124,6 m2 cena domu 199000 zł brutto Firma udziela 30 letniej gwarancji Wszystkie budynki typu MAX posiadają instalacje elektryczną, CO tz wraz z grzejnikami bez pieca grzewczego, przewody grzejne wyprowadzone są w kotłowni, w przypadku domów typu MAX III, MAX IV istnieje możliwość wykonania ogrzewania podłogowego, ponadto posiadają one instalację wodną oraz kanalizacyjną. Dom posiada kompletną stolarkę okienną, drzwiową oraz podłogi.Montaż rejon całego kraju kontakt meil KSMAX@interia.pl
Skomentuj
2008-04-23 04:59:10 0
Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij