Forum

Forum KB Projekt to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami nt. architektury i budownictwa. Zachęcamy do poruszania nurtujących Państwa problemów i tematów - inni użytkownicy mogą być wspaniałym źródłem cennych rad.

Prosimy o nieumieszczanie na Forum ogłoszeń i reklam komercyjnych.

koszt budowy ile może wziąść wykonawca za wykonania tej budowy
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
magda 2005-11-22 16:38:38 0
projekty domów Podoba mi się ten projekt.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
miron 2006-11-25 00:02:47 0
Schody Wyjaśniam, że schody w tym projekcie nie wymagają przeprojektowania. Wysokość stopnia to 17,8, szerokość - 26cm. Schody wygodne powinny być opisane wzorem 2h+s=60-65cm. W tym projekcie 2h+s wynosi 61,6cm, więc idealnie wpasowuje się w widełki wymiarowe. Zwracam uwagę, że są to schody nie tylko poprawne, ale i wygodne. Nie ma najmniejszej potrzeby ich zmieniania, zarówno w tym, jak i w innych naszych projektach.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
KB Projekt 2007-07-20 10:45:26 0
Odpowiedź "Nie ulega najmniejszej watpliwości, że schody, które zaproponowałem są powszechnie stosowane." Nie są. "Ja osobiście widziałem, i to nie raz, w blokach mieszkalnych i w wielu innych domach ( u mnie np. w pracy schody mają wysokość 15 cm a szerokość 36 cm )" W takim razie chodzi się po nich niespecjalnie wygodnie, nie mowimy zresztą o schodach w szpitalu, a w domu jednorodzinnym. "Nikt nie może zaprzeczyć temu, że lepsze są schody - kiedy na to pozwalają rozmiary klatki schodowej - o niższym spadku, niższych i szerszych stopniach." Oczywiście, pod warunkiem że wymiary nie złamią podstawowych proporcji. Pańska propozycja je łamie. "Wiec, proszę o udzielenie mi odpowiedzi na następujące pytanie: Czy w projekcie domu "Chmielów" 6237 jest jednak możliwość zmiany - bo może bładzę - wewnętrznych schodów na proponowane przeze mnie, kiedy - zgodnie z prawem budowlanym - tego typu zmianę może wprowadzić każdy - z akceptają fachowca - kto ten projekt realizuje?" Tak, nie ma najmniejszego problemu z otrzymaniem od nas zgody na jakiekolwiek zmiany w projekcie. Zgoda dołączona będzie do każdego egzemplarza projektu. Zaznaczam jednak, iż schody o których mówimy są wygodne i nie wymagają zmian.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
KB Projekt 2007-07-22 09:13:36 0
dach + zmiany Jak można określić dach tego domu? Jako dwuspadowy? Czy można doprojektować piwnicę z garażem oraz czy możliwe jest na poziomie parteru zmienić położenie kuchni i jadalni? Tzn. umiejscowić je w dwóch połączonych pomieszczeniach od frontu domu (od strony wejścia)?
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
kaszub 2007-08-03 14:35:14 0
Odpowiedź 1. Jest to dach dwuspadowy z naczółkami. Wieża posiada dach wielospadowy, rozetowy. 2. Doprojektowanie piwnicy i garazu nie stanowi technicznie problemu, również może Pan swobodnie zmieniać rozkład pomieszczeń wewnątrz budynku. Biuro KB Projekt nie nanosi takich zmian, dajemy natomiast od reki zgode na wszelkie możliwe przeróbki projektu, z zastrzezeniem że może ich dokonac wyłącznie uprawniony projektant.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
KB Projekt 2007-08-03 16:02:42 0
bale chcialbym sie dowiedziec czy ten dom moze byc wybudowany jak nie caly to chociaz w duzej mieze z Bali .projekt bardzo mi sie podoba!!
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
tomek 2007-11-25 00:46:05 0
RE: Czy ktos juz ma to cudo? Dosyć ciekawy pomysł połączenia nowoczesnych elementów i wyglądu prosto z bajki. Funkcjonalny w środku. Ciekawi mnie jak wygląda na żywo, byłbym wdzięczny za fotki.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Muniek 2013-02-26 14:16:40 0