Forum

Forum KB Projekt to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami nt. architektury i budownictwa. Zachęcamy do poruszania nurtujących Państwa problemów i tematów - inni użytkownicy mogą być wspaniałym źródłem cennych rad.

Prosimy o nieumieszczanie na Forum ogłoszeń i reklam komercyjnych.

Projekt CELOZJA 2 L-6616 Projekt CELOZJA 2 L-6616 - Celozja 2l 6616 Pytanie, jestem w trakcie realizacji projektu. Jestem na etapie po wylaniu górnego wieńca, czy mogę przekształcić projekt na poddasze użytkowe ? czyli domurować ścianki pod podaszem, wylać wieniec i potem dopiero dach, aby powstała mi jakaś przestrzeń na poddaszu użytkowa. Jak wygląda kwestia wtedy z kierownikiem budowy ? bo póki co budowa prowadzona jest na zgłoszenie. ewentualnie gdzie mogę takich informacji zaczerpnąć ?
Odpowiedz
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Grzegorz 2023-10-29 20:45:22 1 2023-10-30 14:31:37
Re: Dzień dobry, dodanie poddasza użytkowego to istotna zmiana. Zgodnie z prawem budowlanym, w przypadku realizacji projektu na zgłoszenie, istotne odstąpienie od projektu jest możliwe po uzyskaniu pozwolenia na budowę lub dokonaniu ponownego zgłoszenia. https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/prawo-budowlane-16796118/art-36-a. Jeśli kierownik budowy posiada uprawnienia do projektowania to może wprowadzić zmiany w projekcie przed złożeniem wniosku o pozwolenie lub ponownym zgłoszeniem. Pozdrawiamy.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
KB Projekt 2023-10-30 14:31:37 0