Nasze Żerkowice budowa Marcina i Bożeny

zakończenie budowy

2018-03-03

Na zakończenie chciałbym życzyć wszystkim tym którzy chcą budować swoje własne cztery kąty samych profesjonalnych firm i wytrwania w dążeniu do celu .
pozdrawiam Marcin

zakończenie budowy

2018-03-03

teraz krótki opis wydatków nie będę podliczał wszystkiego skrupulatnie strona po stronie ponieważ każdy może sobie to zrobić sam w razie potrzeby, na stan dzisiejszy cała budowa z meblami i wyposażeniem które do tej pory kupiliśmy , kostką garażem zamknęliśmy się w 260 tyś
nie wiem czy to dużo czy mało ale chcąc nie chcąc tyle wyszło .
Wszystko zostaje do waszej oceny .
Obecnie dom jest oddany do użytkowania co też trochę kosztowało ok 2 tyś , teraz zostało już tylko spłacanie kredytu .

zakończenie budowy

2018-03-03

Teraz chciałbym powiedzieć kilka słów o ogrzewaniu jak wiecie wybrałem piec z kostrzewy mini bio 10 po tym jak Agnieszka bodajże na forum polecała ten piec stwierdziłem że warto zaryzykować i to była chyba najlepsza decyzja na tej budowie .
Wcześniej mieszkaliśmy w domu gdzie było non stop zimno a do pieca chodziłem co 2-3 godziny ,jak gdzieś jechaliśmy to po przyjeździe w domu było niekiedy bardzo zimno .
Teraz nie myślę nawet o tym czy jest ciepła woda albo czy jest ciepło w domu a do pieca zaglądam bardzo rzadko.
To drugi sezon grzewczy w tym domu ale pierwszy po ociepleniu ,
i tak w zeszłym roku spaliłem jak już chyba pisałem 3,8 tony peletu
w tym roku po ociepleniu domu i zamontowaniu czujnika pokojowego
jestem naprawdę mile zaskoczony ponieważ na chwilę obecną spaliłem 1,9 tony oczywiście liczę tu cały rok ponieważ pelet kupiłem w kwietniu zeszłego roku 2 tony i wliczam tu również cwu przez cały rok .
oczywiście wspomagamy się kominkiem ale po to on jest i muszę doliczyć di tego ok 2,5 m3 drewna na miłe i ciepłe wieczory .
Z ręką na sercu mogę naprawdę polecić ten kocioł który jest prawie bezobsługowy .

zakończenie budowy

2018-03-03

Po niecałych trzech latach budowy wielu wyrzeczeniach ,nieprzespanych nocach zarobionych weekendów ,przepracowanych urlopów , po tym wszystkim mogę powiedzieć że zakończyliśmy budowę naszego domu .Po tych wszystkich perypetiach mogę powiedzieć że dużo się nauczyłem choć nigdy nie zajmowałem się budowlanką ale dałem rady . Budowanie metodą gospodarczą zaoszczędzi wam naprawdę dużo wydatków i problemów z firmami powiedzmy nietrafionymi , człowiek jest dumny że poradził sobie z tak wieloma wyzwaniami i wie gdzie co i jak jest zrobione i chcąc lub nie chcąc uczy się pewnych prac i zasad .Niestety jest to obarczone wieloma wyrzeczeniami i tylko do was należy decyzja czy warto .

spiżarnia

2018-03-03

witam w ten jakże piękny ale mroźny poranek chciałem dodać jeszcze zdjęcie spiżarni .
na razie stoi tam tymczasowy regał ale za jakiś czas mam zamiar poskładać regały z płyty meblowej , ale to za jakiś czas.

kilka zdjęć

2018-02-27

od strony wejścia

kilka zdjęć

2018-02-27

od strony drogi

kilka zdjęć

2018-02-27

od strony werandy

wiatrołap

2018-02-27

wiatrołap wytynkowałem resztką tynku z elewacji tylko dodałem pigmentu bo oryginalny był za jasny a wiadomo dzieci, buty .
Zostało tylko do zamontowania tunel na przejściu do kuchni i listwy ozdobne przy drzwiach .

wc

2018-02-27

i jeszcze jedno zdjęcie