Projekty rezydencji nowoczesnych

Przy wyborze projektu domu, czy to małego domku jednorodzinnego, czy dużej rezydencji, coraz częściej sięgamy po projekty nowoczesne albo nawet futurystyczne. Charakteryzują się one prostymi kubistycznymi bryłami, bardzo często płaskimi dachami, dużymi lub charakterystycznymi przeszkleniami i ciekawie zaprojektowanymi detalami architektonicznymi oraz okładzinami elewacyjnymi.

Są to projekty, które wyróżnia proporcja i harmonia oraz minimalizm. W nowoczesnym projektowaniu rezygnujemy z tego, co zbędne, ze zbędnych ścianek i przepierzeń, skupiając się na praktycznej organizacji przestrzeni i na jej funkcjonalności. Całego uroku mają dodać detale, wykończenie, kształty, barwy, światło oraz oczywiście meble i dodatki, które dopełnią całości i wykończą wnętrze. Przedmioty dopełniające przestrzeń wykonane ze szkła ceramiki, czy drewna będą doskonale współgrać z ciekawą minimalistyczną formą budynku.

To właśnie dla miłośników nowoczesnej bryły budynku powstała w naszym biurze architektonicznym kolekcja projektów rezydencji nowoczesnych. Dom  nowoczesny, to niekoniecznie dom futurystyczny, może być bardzo ciekawą i elegancką bryłą, koło której trudno będzie przejść obojętnie.  

Nasze propozycje rezydencji nowoczesnych

Projekt domu DZIAŁOSZYN

DM-6129

Pow. m.: 155 m2

Projekt domu OJCÓW

DM-6221

Pow. m.: 136 m2

Projekt domu STROJNÓW

DM-6505

Pow. m.: 143 m2

Są oczywiście inne możliwości, coraz częściej mieszamy ze sobą różne style i budujemy na przykład nowoczesną formę z użyciem tradycyjnych materiałów, tworząc niepowtarzalne budowle, które trudno jest klasyfikować i szufladkować. Niepowtarzalne budowle powstają przy przebudowywaniu starych domów, którym nadaje się nowoczesnego sznytu, tworząc wspaniałe nowoczesne rezydencje i pozostawiając ciekawe detale architektoniczne starych zabudowań.

Z resztą trend ozdabiania nowoczesnych pomieszczeń starymi lub postarzanymi materiałami już na stałe u nas zagościł. Używamy starych cegieł, żeby wyłożyć nimi kominek lub ścianę w salonie, do ozdoby elewacji w nowoczesnej rezydencji używamy, kamienia, czy postarzanego drewna. Takie zabiegi tworzą niepowtarzalny klimat i dają ciekawe cieszące oko efekty.

Ale projekty rezydencji nowoczesnych, to nie tylko proste bryły i płaskie dachy, w tej kategorii znajdą się także nowocześnie zaprojektowane budynki z fantazyjnymi dachami i z łukami, z okrągłymi okienkami, kolumnami lub  innymi detalami elewacyjnymi, które ożywią projekt i spowodują, że stanie się on indywidualny i niepowtarzalny.

Przy wyborze projektu rezydencji, warto wziąć pod uwagę położenie naszej działki i jej otoczenie. Żeby budynek dobrze się prezentował musi on się także wpasować w otoczenie i w jego kontekst. Nie wszędzie będzie dobrze się prezentować nowoczesna rezydencja o bardzo futurystycznym wyglądzie w otoczeniu starej, czy klasycznej architektury może się stać czymś, co odstaje od całości i niejako kłuje w oczy.

Miejska architektura bardziej sprzyja nowoczesnym rozwiązaniom architektonicznym  a wiejska zabudowa sprzyja dworkowym stylizacjom, budowlom w stylu rustykalnym, czy tradycyjnym budynkom.  

W każdym z tych przypadków warto zadbać o ogród i zieleń wokół rezydencji i o nasadzenie odpowiednich drzew, krzewów i kwiatów. W przypadku budowania rezydencji nowoczesnych warto zadbać także o nowocześnie zaprojektowany ogród i poszczególne elementy, które miałyby się w nim znaleźć jak altany oczka wodne, czy meble ogrodowe.

Projekty rezydencji nowoczesnych w naszej kolekcji gotowych projektów domów ucieszą zwolenników nowoczesnego budownictwa i współczesnych rozwiązań znudzonych tradycyjną i klasyczną architekturą, poszukujących ciekawych form w budownictwie i niebanalnych rozwiązań. 

Zalety rezydencji nowoczesnych:

nowoczesne rezydencje to doskonała propozycja dla odważnych inwestorów niebojących się ciekawych form i szukających niecodziennych rozwiązań architektonicznych.

Nasze propozycje rezydencji nowoczesnych

Projekt domu WOLIN

DM-6508

Pow. m.: 133 m2

Projekt domu KAMASJA

DM-6615

Pow. m.: 135 m2

Projekt domu OLIWNIK

DM-6621

Pow. m.: 126 m2