Projekty domów w kształcie litery L bez garażu

Nasze propozycje projektów domów w kształcie litery L bez garażu, pozwalają na stworzenie dla Państwa bardzo ciekawej kolekcji projektów architektonicznych. Szczególnie dla inwestorów, którym podoba się projekt domu w kształcie L, ale nie chcieliby, aby projekt zawierał garaż.

Domy w kształcie L dają szczególnie duże możliwości zaprojektowania cieszącej oko i interesującej bryły. Projekty domów w kształcie litery L bez garażu charakteryzują się zazwyczaj spokojną i prostą architekturą, ale na pewno niebanalną. Specyficzne ustawienie domu pozwala na ozdobienie go rozmaitymi detalami, balkonami, ganeczkami, ciekawą linią dachu. Łatwiej też taki dom wpisać w nietypową działkę o nieregularnym kształcie.

Specyficzny kształt załamujący bryłę budynku w kształcie litery L bez garażu, pozwala na stworzenie osłoniętej dwoma ścianami przestrzeni zewnętrznej. Taka przestrzeń będzie osłonięta od wiatru i nadmiernego słońca, ale także zapewni domownikom większą prywatność.  Jest to bardzo dobre miejsce na zaprojektowanie, w domu parterowym w kształcie Litery L letniego ogrodu, placu zabaw dla dzieci lub dowolnego innego miejsca na wypoczynek. Jest to też doskonałe miejsce na zaprojektowanie oczka wodnego albo basenu. Aby stało się to jeszcze łatwiejsze nasze biuro architektoniczne do każdego projektu proponuje w pakiecie kilka projektów oczek wodnych, ale także altan, czy huśtawek.

Nasze propozycje domów w kształcie litery L bez garażu

Projekt domu PNIEWO

DM-5556

Pow. m.: 122 m²

Projekt domu SZANTA

DM-6528

Pow. m.: 145 m²

To co sprawia, że projekty domów w kształcie litery L bez garażu stają się coraz bardziej popularne wśród inwestorów budujących domy jednorodzinne, to wygoda ich użytkowania. Specyficzny układ domu powoduje, że można optymalnie w nich rozplanować przestrzeń mieszkalną, bardzo wygodnie projektuje się w takich domach ciągi komunikacyjne, co ma duży wpływ na funkcjonalność pomieszczeń. Przestrzenie, są jasne, otwarte, doświetlone, a wyjście na taras, czy patio można zaprojektować z kilku pokoi.

Istotnym elementem domu w kształcie litery L, jest możliwość zaprojektowania nasłonecznionego salonu, taki efekt można wzmocnić projektując większe okna albo nawet całe przeszklone ściany. Można tez zaprojektować duże przesuwne szklane drzwi balkonowe. Szczególnie dobrze sprawdza się to rozwiązanie, gdy przeszkolone wyjście prowadzi nas prosto na taras lub ogród. A jeżeli stawiamy dom nad jeziorem, czy nad morzem, albo w innym krajobrazowo ciekawym miejscu, wtedy takie przeszklone wyjście z domu staje się wprost obowiązkowe.

Z resztą duża ilość światła jest nam w życiu bardzo potrzebna, tym bardziej, że większość czasu spędzamy w domu lub w innych pomieszczeniach. Taki dom, z dużymi przestrzeniami i przeszkleniami pozwala na większe doświetlenie wnętrza a łatwe wyjście na wspaniały, dobrze urządzony taras, zdecydowanie sprzyja częstszemu spędzaniu czasu na słońcu i świeżym powietrzu.

Taki układ domu docenią w szczególności rodziny z małymi dziećmi, albo osoby starsze. Dobrze zaprojektowana przestrzeń w domu parterowym w kształcie litery L bez garażu, to znacznie większa wygoda, nie trzeba wynosić rzeczy na piętro, a wygodne wyjście z domu na taras jest idealnym rozwiązaniem dla lubiących przebywać na powietrzu dzieci, a także dla osób starszych, dla których poruszanie się jest utrudnione.

Wśród projektów domów w kształcie litery L bez garażu najbardziej popularne są domy parterowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby w domu w kształcie litery L bez garażu urządzić poddasze albo nawet piętro. W kolekcji projektów domów w kształcie litery L bez garażu czeka nas szeroki wybór domów ze względu na ich stylistykę. Współczesne trendy podpowiadają, że najlepiej wybudować dom w stylu nowoczesnym, z użyciem nowoczesnych materiałów. Ale Nowoczesny dom, to nie tylko futurystyczna bryła, czy nowoczesne konstrukcje, to także, a może przede wszystkim energooszczędność.

Zalety domów w kształcie litery L bez garażu:

Domy w kształcie litery L bez garażu, to większa przestrzeń mieszkalna. Możliwość zaprojektowania dużego tarasu i przestrzeni na zewnątrz domu. Wygodne rozplanowanie pomieszczeń. Projekt w kształcie litery L można dostosować to nietypowej działki.