Projekty domów podpiwniczonych na wąską działkę

Posiadacze wąskich działek maja zazwyczaj wątpliwości, czy na wąskim kawałku ziemi można wybudować wygodny i funkcjonalny jednorodzinny dom. Architekci i projektanci naszego biura architektonicznego KBProjekt odpowiadają, że jest to możliwe. Na każdym nawet nietypowym kawałku ziemi możemy wybudować dom, pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni projekt, dopasowany zarówno do obowiązujących warunków zabudowy, jak również do warunków działki. Ale także, a może przede wszystkim dopasowanym do wymagań inwestorów- czyli przyszłych mieszkańców i użytkowników domu jednorodzinnego.

Nasze kolekcje gotowych projektów domów zawierają ciekawe propozycje projektów, które doskonale wpasowują się w wąskie działki. W tej konkretnej kolekcji proponujemy państwu gotowe projekty domów podpiwniczonych na wąska działkę. Dom podpiwniczony na wąska działkę może być zarówno domem piętrowym, jak również domem posiadającym poddasze. Zdarza się także, że chcielibyśmy postawić dom parterowy. Jest to zrozumiałe, ponieważ w domu parterowym mieszka się znacznie wygodniej niż w domu, który posiada schody. W niektórych przypadkach schody są barierą nie do pokonania.

Liczna grupa inwestorów szukających dla siebie gotowego projektu pod dom mieszkalny wybiera projekty posiadające podpiwniczenie. Decyzja ta jest podyktowana rozlicznymi względami, które po krótce warto przedstawić, aby rozważyć zasadność wyboru takiego projektu. Możemy się zdecydować na podpiwniczenie całkowite albo tylko częściowe.

Nasze propozycje domów podpiwniczonych na wąską działkę

Projekt domu WIERZBIN

DM-6038

Pow. m.: 61 m²

Projekt domu BRACISZEWO

DM-6172

Pow. m.: 106 m²

Projekt domu ŻEFIESTÓW

DM-6273

Pow. m.: 120 m²

Istnieje bardzo słuszne przekonanie, że budowa podpiwniczenia jest droga i w dzisiejszych czasach zupełnie niepotrzebna, ze względów technicznych, czy izolacyjnych. Założenie takie jest słuszne, ale jedynie w przypadku, gdy dysponujemy rozległą działką, na której możemy swobodnie postawić duży dom parterowy. W przypadku działek wąskich budowa podpiwniczenia jest nawet wskazana, bo będziemy mogli w ten sposób powiększyć powierzchnię swojego domu.

Gotowy projekt domu podpiwniczonego na wąską działkę bezwzględnie wybieramy wtedy, gdy planujemy budowę w terenie pagórkowatym, gdy nasza działka jest nierówna albo na wzniesieni. Wtedy budowa podpiwniczenia jest bardzo korzystna i znacznie tańsza. Najczęściej w takich sytuacjach w podpiwniczeniu warto zlokalizować garaż.

Zdarza się także, że z różnych przyczyn postanowiliśmy budować dom parterowy, a niestety wąska działka nie pozwala na zaprojektowanie dodatkowych pomieszczeń, wtedy zastanawiamy się nad budową podpiwniczenia. Podpiwniczenie znacznie powiększy naszą przestrzeń użytkową, możemy tam umieścić wszelkie pomieszczenia techniczne - kotłownię, pralnię, spiżarnię, składzik, piwnicę a nawet salon gier i zabaw - wszystko, co nam przyjdzie do głowy, a czego nie moglibyśmy pomieścić na wyższym poziomie.

Możliwość realizacji projektów podpiwniczonych na wąską działkę zarówno, jako podpiwniczenia częściowego albo całkowitego daje nam możliwość zaprojektowania w przyziemiu wielu pomieszczeń albo tylko jednego, czy dwóch - w zależności od naszych wymagań. Bardzo dobrym pomysłem jest też zlokalizowanie naszej działalności gospodarczej  w podpiwniczeniu domu - jeżeli taką prowadzimy.

Przy wyborze projektu domu należy pamiętać o tym, że nie zawsze wybór projektu domu podpiwniczonego na wąską działkę jest możliwy do zrealizowania. W przypadku bardzo podmokłych terenów w zasadzie nie zaleca się budować domów z podpiwniczeniem. Owszem jest to możliwe i istnieją techniki izolacyjne przeciwwodne, które nam na to pozwalają, ale trzeba sobie zdawać sprawę, że nakład finansowy będzie wtedy znacznie większy.

Zalety domów podpiwniczonych na wąską działkę: podpiwniczenie w domu postawionym na wąskiej działce, to doskonały sposób na powiększenie przestrzeni użytkowej swojego domu.

Nasze propozycje domów podpiwniczonych na wąską działkę

Projekt domu KOMAŃCZAW

DM-6277

Pow. m.: 95 m²

Projekt domu ŁOWICZ

DM-6285

Pow. m.: 91 m²

Projekt domu OGNIKOWO

DM-6605

Pow. m.: 121 m²