Projekty domów drewnianych z bali

Wśród wielu projektów domów drewnianych proponowanych przez nasze biuro projektowe znajduje się także kolekcja domów drewnianych z bali. Mówiąc o drewnianych domach, nie każdy zdaje sobie sprawę, że istnieje wiele rodzajów domów drewnianych i różne są także technologie ich budowania. Domy drewniane z bali, mają u nas długą tradycję, budowano je na trenie Polski już na przełomie XIX i XX wieku, ale te budowane dzisiaj posiadają znacznie lepszą technologię i lepsze parametry izolacyjne.

Materiały stosowane do budowy domów drewnianych z bali mogą różnić się od siebie jakością i składem, dlatego przy zakupie projektu domu drewnianego z bali warto się zorientować w tej tematyce, szczególnie jeżeli chcemy sami zakupić materiał do budowy domu.

Zaczynając budowę domu, albo lepiej już na etapie wyboru projektu domu warto byłoby wiedzieć, co to jest bal, czym charakteryzują się domy drewniane z bali oraz czym różni się ta technologia od innych technologii drewnianych.
Sam bal, to nic innego jak obrobione drewno, którego przekrój mieści się w długości od 50 do 100 mm. Bale tego rodzaju wymagają dodatkowego ocieplenia, natomiast bale grube o średnicy powyżej 200 mm takiego docieplenia już nie potrzebują.
Bale także dzielą się na różne rodzaje, mogą być bale pełne z litego drewna, izolowane oraz warstwowe. Warstwowe, są produkowane ze sklejonych ze sobą warstw drewna. Później następuje także podział bali ze względu na ich kształt są bale okrągłe, są półokrągłe, ale zdarzają się także prostokątne oraz o kształcie trapezu.  
Drewno jakie stosuje się do budowy domów drewnianych z bali to głównie sosna, jodła albo świerk.

Nasze propozycje domów drewnianych z bali

Projekt domu RZESZYNEK

DM-6353

Pow. m.: 114 m2

Projekt domu JAŁOWIEC

DM-6535

Pow. m.: 99 m2

Projekt domu SASANKOWICE

DM-6538

Pow. m.: 96 m2

Domy drewniane z bali można budować z drewna mokrego oraz z drewna suszonego komorowo. Suszenie drewna zabija szkodniki oraz powoduje, ze drewno jest bardziej wytrzymałe. Są także różne techniki łączenia ze sobą bali, na własne pióro, na obce pióro, na obłap, za pomocą mszenia. Różne są także techniki robienia narożników, ale przypadku budowy domu drewnianego z bali najlepiej zostawić sprawę specjalistycznym firmom, które zajmują się budową domów z bali od lat. Niektóre z nich mają wypracowane swoje metody i techniki obróbki drewna. Jeżeli wybraliśmy do budowy projekt domu drewnianego z bali warto wybrać firmę wypróbowaną, która może się pochwalić swoimi zrealizowanymi projektami. Tylko wypróbowane przedsiębiorstwa budowlane dadzą nam gwarancję powodzenia przedsięwzięcia. Oczywiście, nie ma dobrej realizacji bez dobrego projektu, który można wybrać wśród naszej kolekcji projektów domów drewnianych z bali.

Drewno jest bardzo trwałym materiałem wbrew obiegowej opinii, że domy drewniane buduje się na krócej niż murowane, wszystko jest kwestią dobrego budulca i dobrej techniki budowlanej. Wystarczy przyjrzeć się budowlom drewnianym, które nas otaczają - zabytkowe dworki i kościółki mające po kilkaset lat, nadal są w bardzo dobrym stanie. Kolejną zaletą takiego domu drewnianego z bali jest to, ze można go przenieść w całości, nie naruszając jego konstrukcji. Domy drewniane z bali mają wiele zalet, które doceniają ich mieszkańcy, powszechnie mówi się, że w domach drewnianych panuje zdrowy mikroklimat, są także opinie, że ludzie mieszkający w domu z drewna rzadziej chorują. Domy drewniane z bali bardzo dobrze izolują długo trzymają ciepło zimą a latem panuje w nich przyjemny chłód.

Nie można nie wspomnieć o walorach  estetycznych domu drewnianego z bali oprócz charakterystycznego drzewnego zapachu niewątpliwie domy takie są bardzo urokliwe. Budulec nie pozwala na tworzenie fantazyjnych brył, ale prostą formę domu można w doskonały sposób upiększyć drewnianymi, misternie zdobionymi elementami. Na przykład projektując w domu drewnianym z bali wysunięty do przodu elegancki ganek, czy drewniane ozdobne okiennice.
 
Zalety domów drewnianych z bali
Zdrowy mikroklimat panujący wewnątrz domu, ciekawy wygląd zewnętrzny, energooszczędność.

Nasze propozycje domów drewnianych z bali

Projekt domu RUMIANKOWO

DM-6542

Pow. m.: 131 m2

Projekt domu SZAROTKI

DM-6575

Pow. m.: 119 m2

Projekt domu REBUCJA

DM-6606

Pow. m.: 166 m2